Sensei

Oğuzhan Ulvi Başkurt; Sensei, Kenmode Ken Akademi Kurucusu ve Baş Eğitmeni.

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Yapıları Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Işık Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı (MBA) yaptı.

2012 yılında Kendo, İaido ve Jodo okulu Kenmode Ken Akademi’yi kurdu.

İaido 3.Dan, Kendo 2.Dan, Jodo 3.Dan ve Aikido 5.Dan derecesine sahiptir. Türkiye’de aikido, iaido, jodo ve kendo olmak üzere 4 japon savaş disiplininde siyah kuşak derecesine sahip olan (Dan derecesi) ilk ve tek kişidir.

İnternetin prestijli eğitim siteleri ”UzmanTV”  ve ”CevapTV”’nin Japon Savaş Sanatları uzmanıdır. Girişimcilik üzerine eğitimler vermekte vede girişimci olmak isteyen kişilerin akatıldığı özel programlarda mentorluk yapmaktadır.

Oğuzhan Başkurt Sensei alanında öncü şirketlere vizyon eğitimleri, toplantı konuşmacılığı, motivasyon ve uyum eğitimlerini vermektedir. 2014-2015 yılları arasında Hava Harp Okulu’nun Savaş Sanatları Danışmanı ve Aikido eğitmenliği görevinde bulunmuştur.

Kenmode Ken
Akademi

Kendo, İaido ve Jodo

Kenmode Ken Akademi 2012 yılında eğitimlerine başlamıştır. Çocuk, genç ve yetişkinlere Kendo, İaido ve Jodo sanatlarında eğitim vermeyi ve kaliteli bir savaş sanatları bakış açısı edindirmeyi ilke edinmiştir. 4.Levent ve Ataşehir’de eğitimlere devam etmektedir.